Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Portal IRZplus zgłaszanie zdarzeń przez Internet

05 czerwca, 2020
Portal IRZplus zgłaszanie zdarzeń przez Internet

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępniła Portal IRZplus. Przeznaczony jest dla posiadaczy zwierząt gospodarskich oznakowanych z gatunku bydło, owce, kozy oraz świnie w celu nowoczesnego, szybkiego i wygodnego dokonywania zgłoszeń przez Internet.
Portal IRZplus umożliwia złożenie wymaganych dokumentów zgłoszeń zwierzęcych, przegląd zapisanych danych w systemie ARiMR oraz możliwość kontroli przez posiadacza zwierząt stanu faktycznego jego siedziby stada.
Portal IRZplus umożliwia:
• rejestrację siedziby stada,
• rejestrację zdarzeń przemieszczeń zwierząt wraz z wydrukiem potwierdzenia,
• sprawdzenie złożonych w Portalu IRZplus dokumentów,
• przegląd danych zwierząt, zdarzeń i siedzib stad,
• upoważnienie wskazanych przez posiadaczy pracowników do składania zgłoszeń i przeglądu danych,
• zamówienia numerów kolczyków i ich duplikatów dla bydła, owiec i kóz,
• zamówienie drugiego numeru kolczyka dla owiec albo kóz,
• złożenie zamówienia na duplikat paszportu dla bydła,
• import danych z komputera użytkownika w zakresie przemieszczeń zwierząt,
• obsługa propozycji zgłoszeń,
• obsługa propozycji korekt zgłoszeń lub zdarzeń zwierzęcych wygenerowanych przez pracownika ARiMR,
• powiadomienia o propozycjach wysyłane na wskazany adres e-mail,
• wydruki listy zwierząt, listy zdarzeń w formacie PDF oraz eksport danych do pliku CSV.
Więcej informacji można uzyskać:
• na stronie internetowej ARiMR: www.arimr.gov.pl zakładka IRZ
• w oddziałach regionalnych i biurach powiatowych ARiMR
• pod bezpłatnym numerem infolinii: 800-38-00-84
• wysyłając wiadomość:
na adres: info@arimr.gov.pl, gdy masz pytanie o dostęp do aplikacji lub funkcjonalność Portalu IRZplus,
Problemy dotyczące błędów działania Portalu IRZplus można zgłosić:
• wysyłając wiadomość na adres: arimr_hd@arimr.gov.pl,
• dokładnie opisując problem i dołączając zrzut z ekranu swego komputera szybciej uzyskasz pomoc.
Portal IRZplus jest dostępny pod adresem: https://irz.arimr.gov.pl
Za pomocą Portalu IRZplus można złożyć następujące dokumenty zgłoszeń i wniosków:
• Zgłoszenie bydła do rejestru,
• Zgłoszenie owiec albo kóz do rejestru,
• Zgłoszenie oznakowania świń urodzonych, przywozu świń,
• Zgłoszenie przemieszczenia bydła, owiec albo kóz,
• Zgłoszenie zmiany stanu stada świń,
• Zgłoszenie padnięcia zabicia uboju w gospodarstwie bydła, owiec albo kóz,
• Zgłoszenie uboju bydła w rzeźni,
• Zgłoszenie uboju w rzeźni owiec albo kóz,
• Zgłoszenie uboju świń w rzeźni,
• Zgłoszenie unieszkodliwienia zwłok bydła, owiec albo kóz,
• Zgłoszenie unieszkodliwienia zwłok świń,
• Wniosek o przydzielenie puli numerów kolczyków dla bydła,
• Wniosek o przydzielenie puli numerów kolczyków dla owiec albo kóz,
• Wniosek o wydanie duplikatu paszportu dla bydła,
• Wniosek o przydzielenie puli numerów duplikatów kolczyków dla bydła owiec albo kóz,
• Zgłoszenie przemieszczenia bydła albo owiec albo kóz poprzez targ lub wystawę, pokaz lub konkurs zwierząt,
• Zgłoszenie przemieszczenia bydła albo owiec albo kóz poprzez targ lub wystawę, pokaz lub konkurs zwierząt (administratora),
• Zgłoszenie uboju bydła w rzeźni wwiezionego do Polski bezpośrednio do rzeźni w celu uboju,
• Zgłoszenie uboju świń w rzeźni wwiezionych do Polski bezpośrednio do rzeźni w celu uboju,
• Zgłoszenie uboju owiec albo kóz w rzeźni wwiezionych do Polski bezpośrednio do rzeźni w celu uboju,
• Spis stanu stada świń,
• Raport kontrolny zbioru danych – możliwość importu zgłoszeń z pliku XML, funkcja dedykowana
podmiotom składającym masowe zgłoszenia (ubój w rzeźni, unieszkodliwienie zwłok, przemieszczenia).
Planowane nowości w Portalu IRZplus:
W marcu 2020 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa planuje kolejną modyfikację Portalu IRZplus.
Nowa funkcjonalność umożliwi zgłoszenie oznakowania loch przebywających w siedzibie stada.
Modyfikacja wynika ze zmiany przepisów zakresie IRZ w związku z planowanym uruchomieniem wsparcia dla posiadaczy świń w ramach działania „Dobrostan zwierząt”.

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.