Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli
Pokaż menu

Podsumowanie turnieju piłki nożnej „O puchar wójta gminy Skrzyszów”

08 sierpnia, 2022
Podsumowanie turnieju piłki nożnej „O puchar wójta gminy Skrzyszów”

Podsumowanie turnieju piłki nożnej „O puchar wójta gminy Skrzyszów”

by
8 sierpnia 2022
Najnowsze informacje, Sport
No Comment

W niedzielę 7 sierpnia odbył się turniej piłki nożnej „O puchar Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora”.

Mecze rozgrywane były na boiskach w Skrzyszowie oraz Łękawicy. W Skrzyszowie rywalizowały drużyny LKS Szynwałd, LUKS Skrzyszów oraz KS Pogoria Pogórska Wola. Natomiast w Łękawicy o zwycięstwo w grupie walczyły LKS Ładna, LKS Szynwałd II oraz KS Łękawica.
W Skrzyszowie, turniej rozpoczęły drużyny LKS Szynwałd i KS Pogoria Pogórska Wola. Mecz był wyrównany, a w końcowym rozrachunku LKS Szynwałd pokonał Pogorię 1-0 i dopisał do swego konta 3 pkt.

W drugim meczu grupowym LUKS Skrzyszów zmierzył się z KS Pogorią Pogórska Wola. Mecz przebiegał pod dyktando piłkarzy Skrzyszowa, którzy byli w tym pojedynku wyraźnie lepsi od drużyny z Pogórskiej Woli. Zmagania zakończyły się wynikiem 5-0 dla graczy Skrzyszowa.

W trzecim, decydującym meczu o miejsce w finale i o trzecie miejsce, mierzył się LUKS Skrzyszów oraz LKS Szynwałd. Obie drużyny nie odpuszczały w zmaganiach na boisku. LUKS Skrzyszów jako pierwszy zdobył bramkę i wyszedł na prowadzenie 1-0. Aby zagrać w finale, LKS Szynwałd potrzebował już dwóch bramek, co pozwalało zawodnikom LUKS Skrzyszów kontratakować. Ostatecznie LUKS Skrzyszów w tym meczu strzelił drugą bramkę i ustalił wynik spotkania 2-0.

W Łękawicy w pierwszym meczu grupowym zagrały zespoły LKS Szynwałd II i KS Łękawica. Drugi zespół Szynwałdu złożony z byłych zawodników oraz juniorów pokonał KS Łękawicę 2-0.

W drugim meczu grupowym LKS Ładna zagrał z LKS Szynwałd II. Drużyna z Ładnej wyszła zwycięsko z tej konfrontacji, pokonując zawodników z Szynwałdu (II) w stosunku 5-0.

Przed ostatnim meczem grupowym sytuacja w fazie grupowej pozostawała otwarta. Przy zwycięstwie KS Łękawicy, o tym, który zespół zagra w kolejnej fazie decydowałaby liczba strzelonych bramek. Jednak LKS Ładna wyszła zwycięsko z tej konfrontacji, pokonując KS Łękawicę 5:2.

Do fazy finałowej turnieju awansowały zespoły LKS Szynwałd, LKS Ładna, LUKS Skrzyszów oraz LKS Szynwałd II. W meczu o trzecie miejsce doszło do pojedynku zespołów z Szynwałdu. W meczu o brąz mierzł się LKS Szynwałd i LKS Szynwałd II. Mecz był wyrównany i w końcowym rozrachunku padł remis 1:1. W walce o trzecie miejsce zadecydowały rzuty karne. W serii „jedenastek” każda z drużyn długo walczyła o zwycięstwo, skutecznie egzekwując kolejne rzuty karne. Mecz zakończył się zwycięstwem LKS Szynwałd II, a ostateczny wynik rywalizacji to 1:1 k.11-12.

W finale zmierzyli się zwycięzcy swoich grup LKS Ładna oraz LUKS Skrzyszów. Po zaciętym i emocjonującym widowisku, zwycięstwo w turnieju celebrowali gracze LKS Ładna, którzy pokonali LUKS Skrzyszów w stosunku 4:2 i zostali triumfatorami tegorocznych rozgrywek o puchar wójta.
Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).