Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli

Podsumowanie turnieju piłki nożnej „O puchar wójta gminy Skrzyszów”

08 sierpnia, 2022
Podsumowanie turnieju piłki nożnej „O puchar wójta gminy Skrzyszów”

by
8 sierpnia 2022
Najnowsze informacje, Sport
No Comment

W niedzielę 7 sierpnia odbył się turniej piłki nożnej „O puchar Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora”.

Mecze rozgrywane były na boiskach w Skrzyszowie oraz Łękawicy. W Skrzyszowie rywalizowały drużyny LKS Szynwałd, LUKS Skrzyszów oraz KS Pogoria Pogórska Wola. Natomiast w Łękawicy o zwycięstwo w grupie walczyły LKS Ładna, LKS Szynwałd II oraz KS Łękawica.
W Skrzyszowie, turniej rozpoczęły drużyny LKS Szynwałd i KS Pogoria Pogórska Wola. Mecz był wyrównany, a w końcowym rozrachunku LKS Szynwałd pokonał Pogorię 1-0 i dopisał do swego konta 3 pkt.

W drugim meczu grupowym LUKS Skrzyszów zmierzył się z KS Pogorią Pogórska Wola. Mecz przebiegał pod dyktando piłkarzy Skrzyszowa, którzy byli w tym pojedynku wyraźnie lepsi od drużyny z Pogórskiej Woli. Zmagania zakończyły się wynikiem 5-0 dla graczy Skrzyszowa.

W trzecim, decydującym meczu o miejsce w finale i o trzecie miejsce, mierzył się LUKS Skrzyszów oraz LKS Szynwałd. Obie drużyny nie odpuszczały w zmaganiach na boisku. LUKS Skrzyszów jako pierwszy zdobył bramkę i wyszedł na prowadzenie 1-0. Aby zagrać w finale, LKS Szynwałd potrzebował już dwóch bramek, co pozwalało zawodnikom LUKS Skrzyszów kontratakować. Ostatecznie LUKS Skrzyszów w tym meczu strzelił drugą bramkę i ustalił wynik spotkania 2-0.

W Łękawicy w pierwszym meczu grupowym zagrały zespoły LKS Szynwałd II i KS Łękawica. Drugi zespół Szynwałdu złożony z byłych zawodników oraz juniorów pokonał KS Łękawicę 2-0.

W drugim meczu grupowym LKS Ładna zagrał z LKS Szynwałd II. Drużyna z Ładnej wyszła zwycięsko z tej konfrontacji, pokonując zawodników z Szynwałdu (II) w stosunku 5-0.

Przed ostatnim meczem grupowym sytuacja w fazie grupowej pozostawała otwarta. Przy zwycięstwie KS Łękawicy, o tym, który zespół zagra w kolejnej fazie decydowałaby liczba strzelonych bramek. Jednak LKS Ładna wyszła zwycięsko z tej konfrontacji, pokonując KS Łękawicę 5:2.

Do fazy finałowej turnieju awansowały zespoły LKS Szynwałd, LKS Ładna, LUKS Skrzyszów oraz LKS Szynwałd II. W meczu o trzecie miejsce doszło do pojedynku zespołów z Szynwałdu. W meczu o brąz mierzł się LKS Szynwałd i LKS Szynwałd II. Mecz był wyrównany i w końcowym rozrachunku padł remis 1:1. W walce o trzecie miejsce zadecydowały rzuty karne. W serii „jedenastek” każda z drużyn długo walczyła o zwycięstwo, skutecznie egzekwując kolejne rzuty karne. Mecz zakończył się zwycięstwem LKS Szynwałd II, a ostateczny wynik rywalizacji to 1:1 k.11-12.

W finale zmierzyli się zwycięzcy swoich grup LKS Ładna oraz LUKS Skrzyszów. Po zaciętym i emocjonującym widowisku, zwycięstwo w turnieju celebrowali gracze LKS Ładna, którzy pokonali LUKS Skrzyszów w stosunku 4:2 i zostali triumfatorami tegorocznych rozgrywek o puchar wójta.

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.