Sobota, 2 grudnia 2023r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Podsumowanie akcji pn. „Maseczki dla gminy Skrzyszów”

12 maja, 2020
Podsumowanie akcji pn. „Maseczki dla gminy Skrzyszów”

Podsumowanie akcji pn. „Maseczki dla gminy Skrzyszów”

by
12 maja 2020
Najnowsze informacje
No Comment

W sobotę 9 maja br. odbyła się akcja pn. „Maseczki dla gminy Skrzyszów”. Maseczki rozdawane były przed wszystkimi remizami OSP, w poszczególnych sołectwach naszej gminy. W wydarzenie zaangażowanych było wiele osób. Pomoc potrzebna była na każdym etapie, począwszy od zakupu materiałów, gumek – po cięcie, szycie, pakowanie i wreszcie rozdawanie. W przedsięwzięciu uczestniczyli pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, strażacy OSP, sołtysi oraz osoby indywidualne, które głównie szyły maseczki. Uszytych zostało blisko 3000 maseczek, które zostały rozdysponowane następująco:
Ładna – 424 szt.
Łękawica – 257 szt.
Skrzyszów – 564 szt.
Szynwałd – 704 szt.
Pogórska Wola – 650 szt.
Razem: 2 599 szt.
Pozostałe maseczki zostaną przekazane do wszystkich bibliotek na terenie gminy, dla tych mieszkańców, którzy dotychczas nie skorzystali z szansy odbioru maseczek. 

Warto przypomnieć, że od początku epidemii COVID-19, gmina Skrzyszów stara się zapewnić możliwie jak największe bezpieczeństwo swoim mieszkańcom, poprzez liczne akcje organizowane właśnie dla nich. Pierwszą z nich była akcja „Zrzuć koronę – USZYJ MASKĘ”, w którą zaangażowane były wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich, KKK Gracja, przedszkola ze Skrzyszowa i Łękawicy, szkoła podstawowa w Pogórskiej Woli oraz mieszkańcy niezrzeszeni. Wolontariusze Ci szyli maseczki w pierwszej kolejności dla tych, którzy byli najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo: GZOZ, jednostki OSP, stacje benzynowe, poczta, Urząd Gminy, GOPS, szkoły, parafie, policja, PSPR w Tarnowie, Szpital im. św. Łukasza. W ramach kolejnej akcji rozdawane były maseczki dla seniorów, którzy znajdują się w podwyższonej grupie ryzyka. Ponadto przed szkołą podstawową w Skrzyszowie, ustawiony został pierwszy maseczkomat w regionie, gdzie wszyscy mogą zakupić maseczki wielokrotnego użytku w cenie 6 zł za sztukę. Wreszcie dzięki zaangażowaniu wielu instytucji i osób udało się zorganizować sobotnie przedsięwzięcie.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy z wielkim oddaniem zaangażowali się w powyższe przedsięwzięcia, co pokazuje, że w trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć i pomagać sobie nawzajem. Dowodem na to, że razem możemy więcej niech będą statystyki: łącznie uszyto i rozdano blisko 7163 maseczki oraz 20 kombinezonów!

Bez nazwy1

Bez nazwy
Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).