Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

Podpisanie umowy na wykonanie prac remontowych kapliczki Matki Bożej z Lourdes w Szynwałdzie

05 sierpnia, 2021

by
5 sierpnia 2021
Najnowsze informacje
No Comment

W poniedziałek 2 sierpnia 2021 r. została podpisana umowa na wykonanie prac konserwatorskich i remontowych kapliczki kamiennej w kształcie groty z rzeźbą “Matka Boża z Lourdes” z pocz. XX w. w Szynwałdzie. Program prac przewiduje remont kapliczki w celu przywrócenia jej walorów estetycznych i poprawienia jej stanu technicznego poprzez: usunięcie porastającej roślinności oraz zagospodarowanie terenu wokół kapliczki, usunięcie zabrudzenia kamienia, uzupełnienie ubytków kamienia, odnowienie rzeźby Matki Bożej. Wykonawcą prac jest Aurum Apis sp. z o.o. z Rzeszowa. Całkowity koszt realizacji to 36 900,00 zł brutto, z czego 10 000,00 zł zostanie dofinansowane z dotacji pozyskanej w ramach Konkursu “Kapliczki Małopolskie” prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Planowany termin zakończenia to 15.10.2021 r.

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.