Wtorek, 7 grudnia 2021r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

20 października 2021
Najnowsze informacje
No Comment

W poniedziałek 18 października została podpisana umowa z firmą REVAS Sp. z o.o., przedmiotem, której jest dostawa oprogramowania zgodnie z zamówieniem częściowym nr 6 na potrzeby jednostki oświatowej realizującej projekt pn.: Modelowa Szkoła (zamówienia częściowe 1-6).

Szkoła Podstawowa nr 1 w Skrzyszowie otrzyma:
– subskrypcję oprogramowania oraz licencję na oprogramowanie pozwalające na realizację symulacji prowadzenia innowacyjnego przedsiębiorstwa branż 4.0 w formie gry online, która będzie narzędziem dydaktycznym, kształcącym postawy i kompetencje przedsiębiorcze wśród uczniów, ułatwiające w przyszłości założenie i zarządzanie własną firmą. Symulacja będzie miała charakter zespołowy i będzie umożliwiać zespołom konkurującym na rynku (jako odrębne podmioty gospodarcze). Gracze będą  podejmować decyzje dotyczące prowadzenia wirtualnego przedsiębiorstwa, które będzie konkurować z innymi na wirtualnym rynku. Decyzje w symulacji będą zbliżone do podejmowanych przez menedżerów w podobnych funkcjonujących w rzeczywistości przedsiębiorstwach.
Gra będzie mieć formę online, w której rozgrywka ma opierać się na uproszczonej symulacji zakładania i prowadzenia przedsiębiorstwa, a gracze, działający w zespołach, będą wcielać się w zarządy tych przedsiębiorstw i podejmować decyzje oraz działania związane z prowadzeniem wirtualnej firmy, podobnych do tych w rzeczywistości.
Symulacja będzie oferować minimum 5 różnych branż określanych jako branże przemysłu 4.0. W ramach licencji szkoła otrzyma dostęp dla nieograniczonej liczby uczniów. Symulacja umożliwi generowanie raportu Instruktorowi (wykładowcy) o przebiegu rozgrywki tj. liczba rund, początek i koniec rozgrywki, wyniki uczniów.

Każdy gracz będzie rejestrował się w rozgrywce za pomocą indywidualnego loginu i hasła. Gra oferuje możliwość komunikacji między graczami w trakcie rozgrywki dzięki wbudowanemu komunikatorowi.
W ramach wdrożenia oprogramowania, dostawca przeszkoli 5 wykładowców/nauczycieli w zakresie wykorzystania symulacji na zajęciach dydaktycznych dla uczniów klas 4-8.

Zamówienie jest realizowane w związku z otrzymaniem dofinansowania z projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych – Grant nr 2”  w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego, Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Umowa nr XXI/221/Ek/21.

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.