Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli

22 września 2022
Najnowsze informacje
No Comment

W środę 21 września br. na zbiorniku retencyjnym w Skrzyszowie odbyły się ćwiczenia nowo powstałego Plutonu Zaopatrzenia Wodnego. Został on utworzony z sił jednostek OSP z miejscowości: Skrzyszów, Tuchów, Ciężkowice, Niedomice, Łęg Tarnowski i Lisia Góra.

W skład sprzętu wchodzi: 5 samochodów ratowniczo-gaśniczych, 1 cysterna z wodą o pojemności 18 000 l, 1 pompa o dużej wydajności oraz 3 samochody operacyjne.

Celem ćwiczeń było m.in. zorganizowanie magistrali wodnej składającej się z linii wężowych W- 110 o długości 2 x 340 m, utrzymanie ciągłości przepływu przez ok. godzinę i zapewnienie wydatku wodnego min. 4000 litrów na minutę. Cel został osiągnięty w 100%.

Ćwiczenia nadzorowali dowódcy: druh Marcin Śliwa (OSP Ciężkowice), druh Rafał Smoleń (OSP Skrzyszów), bryg. Rafał Waśko (Komenda Miejska PSP Tarnów), st. kpt. Paweł Węc (Komenda Miejska PSP Tarnów), mł. bryg. Marcin Kwiatek (Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie).

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.