Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Otwarcie przedszkoli w gminie Skrzyszów

11 maja, 2020

Otwarcie przedszkoli w gminie Skrzyszów

Otwarcie przedszkoli w gminie Skrzyszów

by
11 maja 2020
Najnowsze informacje
No Comment

Z dniem 6 maja br., z uwzględnieniem wszelkich procedur bezpieczeństwa, otwarte zostały przedszkola na terenie gminy Skrzyszów. W pierwszej kolejności z możliwości tej skorzystać mogą dzieci, których rodzice nie są w stanie pogodzić pracy zawodowej z opieką nad nimi oraz dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, którzy realizują zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Wszystkie przedszkola w naszej gminie przystosowane zostały do pracy w czasie epidemii, natomiast na dzień dzisiejszy, rodzice wyrazili chęć posłania dzieci do placówek w Skrzyszowie, Szynwałdzie oraz Pogórskiej Woli. W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych, ich rodziców i pracowników, wprowadzone zostały specjalne procedury bezpieczeństwa (szczegóły w linku pod artykułem), a przedszkola zaopatrzone zostały w mopy parowe do dezynfekcji powierzchni oraz myjki parowe, dzięki którym w temp. 100 stopni Celsjusza codziennie dezynfekowane są zabawki i sale. Dla bezpieczeństwa usunięte zostały również zabawki pluszowe, drewniane oraz wszystkie przedmioty, które nie mogły zostać poddane dezynfekcji. Tam, gdzie było to możliwe, dywany zastąpione zostały materacami. Na zakończenie dnia, dezynfekowane są również te części placów zabaw, z których korzystają dzieci. Placówki wyposażono w środki do dezynfekcji rąk, maseczki, a nawet przyłbice i fartuchy, gdyby zaistniała taka potrzeba. Dodatkowo wydzielone zostało pomieszczenie do izolacji, w razie stwierdzenia niepokojących objawów u którejś z osób.
Procedury bezpieczeństwa oraz oświadczenia dla rodziców dostępne są na stronach internetowych wszystkich placówek przedszkolnych (z wyjątkiem Łękawicy, gdzie z powodów technicznych, nie było to możliwe, a wszelkie informacje będą udzielane pod numerami telefonów: 14 6 744-170 oraz 608 550 209).
Poniżej zamieszczamy procedurę dla rodziców oraz wzór oświadczenia.

  1. PROCEDURA – RODZICE.
  2.  OŚWIADCZENIE RODZICA OPIEKUNA covid.

 
Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).