Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli
Pokaż menu

Otwarcie przedszkola w Skrzyszowie

21 września, 2022
Otwarcie przedszkola w Skrzyszowie

Otwarcie przedszkola w Skrzyszowie

by
21 września 2022
Najnowsze informacje
No Comment

We wtorek 20 września br. odbyło się uroczyste otwarcie przedszkola w Skrzyszowie.

W uroczystości udział wzięli m.in. poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, radna powiatu tarnowskiego Magdalena Kopczyńska, wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, Sekretarz gminy Cecylia Andrusiewicz, pracownik działu inwestycji Agnieszka Czarnik-Mucha, wykonawca robót Tomasz Żurowski, radni Halina Mondel i Rafał Sysło, ks. proboszcz Tomasz Lelito, dyrektorzy szkół, przedszkoli, jednostek gminnych, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie.

Po przywitaniu gości i przemówieniach, zebrani wysłuchali historii nt. przedszkola oraz obejrzeli prezentację multimedialną. Po uroczystym przecięciu wstęgi, odbyło się okolicznościowe przedstawienie.

Nowo powstały obiekt mieści 6 oddziałów przedszkolnych. Znajdują się w nim duże sale, wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Przy każdej sali znajduje się łazienka. Powstały obiekt to idealne miejsce dla dzieci, w którym mają zapewnione doskonałe warunki do nauki i rozwoju.

Koszt rozbudowy i remontu przedszkola to 3 078 492,19 zł, z czego aż 1 100 000 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Warto podkreślić, że planowany termin zakończenia prac wyznaczony był na maj 2023 r. Dzięki sprawnie przeprowadzonym pracom przez Firmę Budowlano-Handlową Pico-Bello Tomasz Żurowski, inwestycja została zakończona dużo wcześniej, dzięki czemu z dniem 1 września br. przedszkolaki mogły rozpocząć naukę w nowym obiekcie.
Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).