Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli

9 sierpnia 2022
Najnowsze informacje
No Comment

W sobotę 6 sierpnia br. odbył się XVII Diecezjalny Marsz Trzeźwości. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Posłani w pokoju Chrystusa budujemy trzeźwą i wolną Polskę”.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele bł. Karoliny w Tarnowie, pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Po nabożeństwie, pielgrzymi udali się do kościoła św. Stanisława BM w Skrzyszowie, gdzie odbyło się nabożeństwo ekspiacyjne i Apel Jasnogórski.

W marszu trzeźwości udział wzięło blisko 100 osób w różnym wieku. Na zakończenie, uczestnicy poczęstowani zostali bigosem i drożdżówkami.

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.