Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Krzyżówka dla dzieci oraz informacje o kościele parafialnym w Skrzyszowie

28 kwietnia, 2020

Krzyżówka dla dzieci oraz informacje o kościele parafialnym w Skrzyszowie

Krzyżówka dla dzieci oraz informacje o kościele parafialnym w Skrzyszowie

by
28 kwietnia 2020
Najnowsze informacje
No Comment

Rozrywka dla dzieci: Czy dobrze znasz Koziołka Matołka? oraz informacje o kościele parafialnym w Skrzyszowie.

Krzyżówka: Koziołek Matołek

Koziołek Matołek

Przedstawiamy dziś kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skrzyszowie, który został zbudowany w 1517 r. z fundacji Jana Amora Tarnowskiego, przez cieślę Jana z Czchowa. Jest to jedna z największych drewnianych świątyń w Polsce, znajdują się w niej liczne, zabytkowe elementy wyposażenia pochodzące z XV do XVIII w. Kościół jest wpisany do rejestru zabytków i leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Więcej informacji i zdjęć pod linkiem: Kościół parafialny w Skrzyszowie

210-skrzyszow-kosciol-IMG_7693a
Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).