Środa, 19 stycznia 2022r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

3 grudnia 2021
Najnowsze informacje
No Comment

Zakończono prace remontowo-konserwatorskie przy kamiennej kapliczce w kształcie groty z rzeźbą “Matka Boża z Lourdes” z początku XX w. w Szynwałdzie. Program prac przewidywał remont kapliczki w celu przywrócenia jej walorów estetycznych oraz poprawienia jej stanu technicznego poprzez: usunięcie porastającej roślinności, zagospodarowanie terenu wokół kapliczki, usunięcie zabrudzenia kamienia, uzupełnienia ubytków kamienia, a także odnowienia rzeźby Matki Bożej.

Wykonawcą prac była firma Aurum Apis sp. z o.o. z Rzeszowa. Całkowity koszt: 36 900 zł brutto, z czego 10 000 zł zostało dofinansowane z dotacji pozyskanej w ramach Konkursu “Kapliczki Małopolskie” prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.