Piątek, 6 sierpnia 2021r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana

INFORMACJA W SPRAWIE WNIOSKÓW O ŚWIADCZENIA RODZINNE NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2021/2022

22 czerwca, 2021
INFORMACJA W SPRAWIE WNIOSKÓW O ŚWIADCZENIA RODZINNE  NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2021/2022

by
22 czerwca 2021
Najnowsze informacje
No Comment

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skrzyszowie informuje, że wnioski o:

– zasiłek rodzinny wraz z dodatkami do zasiłku rodzinnego

– świadczenie z funduszu alimentacyjnego

– specjalny zasiłek opiekuńczy

na nowy okres zasiłkowy  2021/2022 będzie można składać droga elektroniczną począwszy od dnia 1 lipca 2021 r.

za pośrednictwem:

Prosimy równocześnie o dołożenie wszelkich starań aby składane wnioski były wypełnione prawidłowo i zawierały wszystkie wymagane dane określone w formularzach (w szczególności prosimy  o podanie aktualnego adresu zamieszkania wnioskodawcy, które powinno być na terenie Gminy Skrzyszów, prawidłowego roku szkolnego 2021/2022 oraz przyszłego 2022/2023, pełnego składu rodziny łącznie z wnioskodawcą, zaznaczenie we wniosku czy rodzina w 2020 r. osiągała dochody nieopodatkowane, dochody z gospodarstwa rolnego lub z działalności gospodarczej pozarolniczej oraz czy  w roku kalendarzowym 2020 lub po tym roku nastąpiła utrata i uzyskanie dochodu a w przypadku osób, których członek rodziny przebywa poza granicami Polski – wypełnienie tabeli zawierającej informację o członku rodziny przebywającym za granicą. Wymagane dokumenty są wymienione w zakładce Świadczenia->Świadczenia rodzinne->Zasiłek rodzinny z dodatkami do zasiłku rodzinnego-> Wymagane dokumenty. Prawidłowe wypełnienie wniosku oraz załączenie wymaganych dokumentów pozwoli na szybsze jego rozpatrzenie bez konieczności prowadzenia dodatkowego postepowania i wzywania wnioskodawcy o uzupełnienie braków formalnych wniosku.

Wnioski w tradycyjnej formie (papierowej) będzie można składać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skrzyszowie począwszy od dnia 1 sierpnia 2021. Złożenie wniosku w formie tradycyjnej będzie wymagać wcześniejszego umówienia się na termin jego złożenia.  Zapisy będą przyjmowane pod numerem telefonu 14 688-70-18 od 12 lipca 2021 r.

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.