Środa, 19 stycznia 2022r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

Najnowsze informacje
No Comment

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY SKRZYSZÓW

Prezes Rady Ministrów na podstawie art.16 ust.1 ustawy  z dnia 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych (Dz.U. z 2019 r. poz.796 oraz 2021r. poz.464 i 815) podpisał Zarządzenie:

Nr 322 z dnia 3 grudnia 2021 r. w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 5 grudnia 2021 r. od godz. 23:59 do dnia 10 grudnia 2021 r. do godz. 23:59.  Wprowadzony został pierwszy stopień alarmowy ALFA oraz pierwszy stopień alarmowy CRP (stopień ALFA-CRP).

Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny i jest związane z organizacją Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 (the UN Internet Governance Forum), który odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

ALFA i ALFA-CRP to najniższe z możliwych stanów alarmowych, które w zasadzie ograniczają się do postawienia służb zapewniających bezpieczeństwo w stan podwyższonej czujności. Rozszerzenie CRP dotyczy podobnych działań w cyberprzestrzeni.

Zaleca się wzmożoną kontrolę obiektów użyteczności publicznej wewnątrz i na zewnątrz. Jednostki organizacyjne podległe Gminie, a także podległy personel powinien zachować zwiększoną czujność oraz informować służby w przypadku zagrożenia. Należy także sprawdzić działanie środków łączności i systemów alarmowych oraz systemów teleinformatycznych.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane Policji za pośrednictwem numerów telefonu 112 oraz 997.

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.