Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Informacja dot. funkcjonowania GZOZ w Skrzyszowie w okresie pandemii

20 kwietnia, 2020

Informacja dot. funkcjonowania GZOZ w Skrzyszowie w okresie pandemii

Informacja dot. funkcjonowania GZOZ w Skrzyszowie w okresie pandemii

by
20 kwietnia 2020
COVID-19, Najnowsze informacje
No Comment

Walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wymusiła zmiany w funkcjonowaniu placówek Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Skrzyszowie. Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 roku (Dz. U. poz. 566) staramy się ograniczyć przyjmowanie pacjentów w placówkach, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
W ramach podstawowej opieki zdrowotnej lekarze udzielają porad zdalnie przez telefon. Pacjent, który potrzebuje konsultacji medycznej, najpierw dzwoni do ośrodka zdrowia i od lekarza dowiaduje się w jaki sposób można zrealizować daną wizytę. W przypadku ponownych wystawień recept, omówienie wyników badań czy skierowanie na badania, można skorzystać z teleporady. Jeżeli pacjent wykazuje objawy zwykłego przeziębienia i nie jest w grupie osób z podwyższonym ryzykiem zachorowania na koronawirusa to taka porada również jest udzielana przez telefon. Lekarze wystawiający receptę w teleporadzie podają pacjentowi kod recepty do realizacji w aptekach.
Jeżeli lekarz stwierdzi, że danemu pacjentowi nie można pomóc zdalnie, wtedy pacjent przychodzi do ośrodka umówiony na daną godzinę. W związku podwyższonymi zasadami bezpieczeństwa pacjentowi mierzy się temperaturę i zaleca się dezynfekcję rąk. Lekarz badający stosuje środki ochrony osobistej.
Materiał do badań pobierany jest od pacjentów po wcześniejszym umówieniu na godzinę z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
W poradni ginekologiczno-położniczej udzielane są teleporady i gdy lekarz ginekolog stwierdzi, że danej wizyty nie można zrealizować przez telefon uruchamiane są procedury jak w POZ.
Pacjenci zarejestrowani do Poradni rehabilitacyjnej zostali poinformowani o przesunięciu wizyt na termin późniejszy
Pracownia fizjoterapii zgodnie z zaleceniami nie wykonuje zabiegów. Pacjenci zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji i możliwości wykonania zabiegów w późniejszym terminie.
W GZOZ czynna jest jedna poradnia stomatologiczna. Po uzgodnieniu telefonicznym przyjmowani są pacjenci wyłącznie z bólem.
Wizyty domowe lekarskie, pielęgniarskie oraz położnej środowiskowo-rodzinnej wykonywane są po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym i wyrażeniu zgody pacjenta.
Wstrzymane są szczepienia ochronne i bilanse zdrowia.
Ośrodki Zdrowia na terenie Gminy Skrzyszów:
Skrzyszów – tel. 14 6745 008
Pogórska Wola – tel. 14 6747 002
Łękawica – tel. 14 6744 011
Szynwałd – tel. 14 6742 004
Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).