Sobota, 12 października 2024r. | Imieniny: Eustachego, Maksymiliana, Edwina
Pokaż menu

Dzień Patrona Szkoły w Łękawicy połączony z odsłonięciem muralu

04 października, 2022
Dzień Patrona Szkoły w Łękawicy połączony z odsłonięciem muralu

Dzień Patrona Szkoły w Łękawicy połączony z odsłonięciem muralu

by
4 października 2022
Najnowsze informacje
No Comment

W piątek 30 września br. odbył się Dzień Patrona Szkoły w Łękawicy, połączony z uroczystym odsłonięciem muralu, upamiętniającego Bohaterów Westerplatte.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i instytucji gminnych, nauczyciele, uczniowie, rodzice, społeczność szkolna oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Łękawicy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Ryszard Paprocki, Wiktor Paprocki – autorzy muralu, poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, radna powiatu tarnowskiego Magdalena Kopczyńska, radny powiatu tarnowskiego Józef Gądek, dyrektor Kuratorium Oświaty w Krakowie – Delegatura w Tarnowie Łukasz Drewienkiewicz.
Po przecięciu wstęgi, zebrani wysłuchali przemówień oraz obejrzeli okolicznościowe przedstawienie w wykonaniu uczniów łękawickiej szkoły.

Mural ku czci Bohaterów Westerplatte jest drugim w naszej gminie. Pierwszy, przedstawiający postać Heleny Marusarzówny powstał na budynku szkoły podstawowej w Pogórskiej Woli, w 2021 roku.
Te dwa wielkoformatowe malowidła ścienne niosą za sobą konkretne przesłania, ukazują historie związane z daną miejscowością, uczą patriotyzmu, szacunku, a także skłaniają do refleksji. Dla wielu z nas są wyjątkową lekcją historii, która na długo zapadnie w pamięci.

Powstanie muralu było możliwe dzięki dotacji pozyskanej przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, w kwocie 20 000 zł, w ramach projektu „W służbie niepodległej”.

Uroczystość odsłonięcia muralu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu powiatu tarnowskiego.




Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).