Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

27 września 2021
Najnowsze informacje, Sport
No Comment

W minionym tygodniu najważniejszym spotkaniem były DERBY gminy Skrzyszów. Gospodarze LUKS Skrzyszów zmierzyli się z LKS Ładna. Mecz mimo wyrównanego pojedynku ostatecznie zakończył się wygraną gospodarzy 3:2. Swoje drugie spotkanie LKS Ładna wygrała na wyjeździe z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska 2:1, natomiast również na wyjeździe LUKS Skrzyszów przegrał 0:5 z Tuchovią Tuchów. LKS Szynwałd rozegrał spotkanie na wyjeździe, gdzie pokonał 4:2 Dąbrovie Dąbrowa Tarnowska, a na własnym boisku 3:0 Olimpię Wojnicz.
Po dziesięciu kolejkach LKS Ładna awansowała na 9 (13 pkt), LUKS Skrzyszów awansował na 12 (11 pkt), a LKS Szynwałd awansował na miejsce 5 (16 pkt).
W A klasie KS Pogoria Pogórska Wola na wyjeździe wygrała 2:1 z Ciężkowiąnką Ciężkowice. Zajmuje aktualnie 9 miejsce w tabeli z 12 pkt.
W B klasie KS Łękawica na wyjeździe przegrała 0:2 z LKS Rudka. Po sześciu kolejkach zajmuje 3 miejsce z 10 pkt.
W nadchodzącym tygodniu w rozgrywkach ligowych odbędą się następujące spotkania:
– DERBY GMINNE LKS Szynwałd vs LUKS Skrzyszów – 2 października, 16:00,
– LKS Ładna vs Pogórze Pleśna – 3 października, 15:30,
– KS Łękawica vs KS Tarnowiec – 3 października, 16:00,
– KS Pogoria Pogórska Wola vs WKS Siemiechów – 2 października, 16:00,

W III rundzie Okręgowego Pucharu Polski:
– KS Pogoria Pogórska Wola vs Metal Tarnów 29 września, 16:00.

Fot: Oliwia Buras, LKS Rudka vs LKS Łękawica

Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.