Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

„Czytamy z sercem”

04 października, 2022
„Czytamy z sercem”

„Czytamy z sercem”

by
3 października 2022
Najnowsze informacje
No Comment

W czwartek 29 września br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”. Inicjatywa ta łączy w sobie dwa święta przypadające tego dnia: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca.

Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób oraz symboliki serca. Rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, a także propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.
Z tej okazji najstarsi uczniowie przy współpracy z biblioteką szkolną przygotowali dla swoich rówieśników krótkie przedstawienie, nawiązujące tematyką do wspomnianych dni. Młodzież klas ósmych miała możliwość obejrzenia krótkiego przedstawienia, które nie tylko pozwoliło poszerzyć wiedzę z zakresu biologii, zachęciło do sięgania po literaturę, ale również zwróciło uwagę na potrzebę postrzegania świata i drugiego człowieka „z sercem”, czego dziś tak bardzo światu potrzeba. Organizatorem przedsięwzięcia na terenie szkoły była Barbara Stańczyk.

Źródło: SP nr 1 w Szynwałdzie
Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).