Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Czwartkowa zagadka oraz kościół parafialny w Łękawicy

23 kwietnia, 2020

Czwartkowa zagadka oraz kościół parafialny w Łękawicy

Czwartkowa zagadka oraz kościół parafialny w Łękawicy

by
23 kwietnia 2020
Najnowsze informacje
No Comment

Czwartkowa zagadka „Skąd jestem?” oraz kościół parafialny w Łękawicy.

„Skąd jestem?”

Miś

Kościół parafialny w Łękawicy

Kościół pw. św. Mikołaja Biskupa, został wzniesiony w latach 1906-1909 staraniem ks. Pawła Wiatra, według projektu Adolfa Stapfa, na miejscu poprzedniego murowanego, prawdopodobnie z XIV w. Zbudowany jest w stylu neogotyckim z cegły (z detalem z kamienia), jednonawowy. Wewnątrz polichromia figuralna i ornamentalna. Wyposażenie pochodzi z czasu budowy. Obok kościoła, znajduje się dzwonnica wolnostojąca z 1925 r. z trzema dzwonami.

Więcej zdjęć pod linkiem: Kościół parafialny w Łękawicy

201-lekawica-kosciol-IMG_3624
Gmina Skrzyszów
Skrzyszów – gmina wiejska w powiecie tarnowskim (woj. małopolskie). Siedzibą gminy jest Skrzyszów. Gmina powstała 1 stycznia 1973 roku na obszarze istniejącej do 1954 gminy Gumniska.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).