Sobota, 24 października 2020r. | Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego

Uwaga! Od 1 stycznia 2021 roku nie można uzyskać dofinansowania na kotły węglowe

14 października, 2020
Rzepiennik Strzyżewski. Centrum / Jerzy Opioła - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Rzepiennik Strzyżewski. Centrum / Jerzy Opioła - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Zgodnie z przyjętym przez Sejmik Województwa Małopolskiego nowym Programem Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego od 1 stycznia 2021 roku nie można uzyskać dofinansowania na kocioł węglowy. Zatem jest to ostatnia szansa, aby pozyskać dofinansowanie na ten cel w ramach realizowanego przez gminę projektu „Redukcja emisji CO2 w Gminie Rzepiennik Strzyżewski poprzez wymianę źródeł ciepła w gospodarstwach domowych (paliwa stałe)” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Na dzień dzisiejszy w projekcie pozostają tylko 2 wolne miejsca. Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania na wymianę kotła opalanego ekogroszkiem, pelletem lub drewnem kawałkowym w wysokości do 9 tys. złotych proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Rzepiennik Strzyżewski pok. nr 1 lub pod numerem tel. 14 65 35 532/ kom. 510 802 933. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z obowiązującą uchwałą antysmogową od 1 stycznia 2023 roku, na terenie województwa małopolskiego obowiązuje całkowity zakaz użytkowania bezklasowych kotłów na węgiel lub drewno, czyli tzw. kopciuchów. Natomiast od 1 stycznia 2027 roku obowiązuje całkowity zakaz użytkowania kotłów, klasy 3 i 4.

Gmina Rzepiennik Strzyżewski
Rzepiennik Strzyżewski leży w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego w powiecie tarnowskim pomiędzy rzekami Ropą i Białą, w dolinie rzek Rzepianka (Rzepiennik) i Olszynka.