Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Składanie zadań przeniesione na maj i czerwiec

W związku z obowiązującym na terenie Polski stanem zagrożenia epidemicznego, Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o zmianie harmonogramu 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Propozycje zadań mieszkańcy będą mogli zgłaszać od 4 maja do 5 czerwca 2020 r. Termin głosowania i podania wyników nie uległ zmianie.

Pierwotnie nabór zadań do tegorocznej edycji BO Małopolska miał się rozpocząć 1 kwietnia. Dbając jednak o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o przesunięciu tego etapu o ponad miesiąc.
– Wierzymy, że zmiany te pozwolą na normalne procedowanie budżetu obywatelskiego już po minięciu zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa. W obecnej sytuacji nie możemy jednak narażać naszych mieszkańców, dlatego zachęcamy ich do pozostania w swoich domach. Wierzę, że ten czas wykorzystają także na przemyślenie swoich pomysłów do tegorocznej edycji BO Małopolska – zachęca Edward Czesak, który w zarządzie województwa odpowiada m.in. za budżet obywatelski.
Z powodu pandemii koronawirusa zdecydowano także o odwołaniu wszystkich spotkań informacyjnych dot. 5. edycji BO Małopolska. Pierwotnie pracownicy urzędu marszałkowskiego mieli spotkać się z mieszkańcami w 12 miastach w całym województwie.
– Oczywiście moniturujemy sytuację i mogę zapewnić, że będziemy reagować na bieżąco. Gdyby były potrzebne kolejne decyzje, poinformujemy o tym mieszkańców Małopolski – podkreśla Edward Czesak.

Ważne terminy w 5. Edycji BO Małopolska

Jak wygląda harmonogram po zmianach? Poniżej podajemy najważniejsze terminy:
• Zgłaszanie zadań przez mieszkańców Województwa Małopolskiego – od 4 maja do 5 czerwca 2020 r.
• Udostępnienie wykazu zgłoszonych zadań – do 19 czerwca 2020 r.
• Udostępnienie wstępnej listy zadań dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych – do 31 lipca 2020 r.
• Składanie odwołań przez autorów zadań – do 7 sierpnia 2020 r.
• Rozpatrzenie odwołań autorów zadań przez Radę Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego – do 24 sierpnia 2020 r.
• Podjęcie przez Zarząd Województwa Małopolskiego uchwały w/s przyjęcia listy zadań dopuszczonych do głosowania oraz listy zadań odrzuconych (wraz z uzasadnieniem) – do 1 września 2020 r.
• Udostępnienie listy zadań dopuszczonych do głosowania oraz listy zadań odrzuconych – do 1 września 2020 r.
• Rozpoczęcie akcji informacyjnej (promującej dane zadanie) przez autorów zadań – od 1 września 2020 r.
• Głosowanie mieszkańców Województwa Małopolskiego – 4 – 25 września 2020 r.
• Ogłoszenie wyników głosowania mieszkańców Województwa Małopolskiego – do 30 października 2020 r.
Gmina Rzepiennik Strzyżewski
Rzepiennik Strzyżewski leży w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego w powiecie tarnowskim pomiędzy rzekami Ropą i Białą, w dolinie rzek Rzepianka (Rzepiennik) i Olszynka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).