Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju zamyka kolejny rok swojej pracy

19 grudnia, 2022
Pogórzańskie stowarzyszanie rozwoju

Rok 2022 to kolejny rok wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) przez Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju w Tuchowie w ramach PROW na lata 2014-2020. Dzięki owocnej pracy w minionych latach, Lokalna Strategia Rozwoju jest przez nas zrealizowana niemal w 100%. Przed nami nie tylko czas rozliczeń, ale także wykorzystanie dodatkowych środków.

Jako Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju wspieramy przedsiębiorców, organizacje pozarządowe
i współpracujemy z samorządami na obszarze 5 gmin: Tuchów, Ryglice, Szerzyny, Gromnik
i Rzepiennik Strzyżewski. Swą działalnością przyczyniamy się między innymi do rozwoju przedsiębiorczości, kreowania przestrzeni i wydarzeń sprzyjających spójności społecznej, rozbudowie zaplecza rekreacyjnego i turystycznego, edukacji ekologicznej. Przeprowadzamy również akcje
i wydarzenia aktywizujące oraz świadczymy doradztwo zarówno w biurze, jak i podczas planowanych spotkań w gminach.

W tym roku spotkania w gminach w ramach: Informowania na temat warunków i sposobów realizacji i rozliczania projektów a także Prezentacji projektów realizowanych i zrealizowanych, odbyły się 8 marca (Ryglice i Tuchów) oraz 9 marca (Szerzyny, Rzepiennik Suchy i Gromnik).

Rok 2022 był owocny również w inne wydarzenia aktywizujące skierowane do mieszkańców obszaru działania PSR. Zorganizowaliśmy szereg warsztatów i zajęć kreatywnych, twórczych, warsztaty
z robotyki. Odbyły się także konkursy: fotograficzny w Szerzynach, Pogórzański Festiwal Piosenki
o Koronę „Jej Wysokości Brzanki” w Tuchowie. Zwycięzcy konkursu i festiwalu otrzymali wspaniałe nagrody.

Zarówno spotkania informacyjne, jak i warsztaty, festiwal i konkurs, odbyły się w miejscowych ośrodkach kultury, dzięki życzliwości Dyrektorów tych placówek, którym bardzo dziękujemy.

W roku 2022 ogłosiliśmy 7 naborów w ramach dostępnych środków.
10 osób otrzymało dotację w wysokości 70 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej. (łączna wartość 700 000,00 zł).
4 firmy zostało, za pośrednictwem Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju, wybranych do dofinansowania w ramach rozwoju swojej działalności i utworzenia nowych miejsc pracy. Łączna kwota środków przeznaczonych na rozwijanie działalności gospodarczej wyniosła 674 000,00 zł.

Wsparcie otrzymały także organizacje pozarządowe oraz gminy z terenu działania Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju m.in na utworzenie lub rozwój infrastruktury, która będzie służyła społeczności lokalnej, zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz wydarzenia promujące region. Łączna wartość dofinansowania wyniosła: 980 000,00 zł

Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju wspiera przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i współpracuje z samorządami na obszarze 5 gmin: Tuchów, Ryglice, Szerzyny, Gromnik i Rzepiennik Strzyżewski.
Już wkrótce kolejne nabory wniosków. Zapraszamy na naszą stronę www.psr.tuchow.pl.

Wszystkim naszym Beneficjentom gratulujemy i życzymy szybkich realizacji, prawidłowego rozliczenia projektów i kolejnych pomysłów na rozwój swoich firm, organizacji i swoich „małych ojczyzn”.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji: Biuro Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju,
ul. Chopina 10 w Tuchowie, tel. 14 652 44 04, e-mail: pogostoro@interia.pl, psr.tuchow@mail.com
Gmina Rzepiennik Strzyżewski
Rzepiennik Strzyżewski leży w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego w powiecie tarnowskim pomiędzy rzekami Ropą i Białą, w dolinie rzek Rzepianka (Rzepiennik) i Olszynka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).