Wtorek, 24 maja 2022r. | Imieniny: Joanny, Zuzanny
Pokaż menu

Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju zamyka kolejny rok swojej pracy

28 grudnia, 2021

Rok 2021 to kolejny rok wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) przez Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju w Tuchowie w ramach PROW na lata 2014-2020. Dzięki owocnej pracy w minionych latach, Lokalna Strategia Rozwoju jest przez nas zrealizowana niemal w 100%. Przed nami nie tylko czas rozliczeń ale także wykorzystanie kolejnych dodatkowych środków.

Jako Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju wspieramy przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i współpracujemy z samorządami na obszarze 5 gmin: Tuchów, Ryglice, Szerzyny, Gromnik i Rzepiennik Strzyżewski. Swą działalnością przyczyniamy się między innymi do rozwoju przedsiębiorczości, kreowania przestrzeni i wydarzeń sprzyjających spójności społecznej, rozbudowie zaplecza rekreacyjnego i turystycznego, edukacji ekologicznej. Przeprowadzamy również akcje i wydarzenia aktywizujące oraz świadczymy doradztwo zarówno w biurze, jak i podczas planowanych spotkań w gminach.

5 października (Ryglice i Tuchów) oraz 6 października 2021 (Szerzyny, Rzepiennik Suchy i Gromnik) odbyły się spotkania w gminach w ramach tematów: „Informowanie na temat warunków i sposobów realizacji i rozliczania projektów” a także „Prezentacja projektów realizowanych i zrealizowanych

Rok 2021 był owocny również w inne wydarzenia aktywizujące skierowane do mieszkańców obszaru działania PSR. Zorganizowaliśmy szereg warsztatów i zajęć kreatywnych, twórczych, warsztaty z robotyki. Uczestnicy warsztatów i zajęć, wykonywali różne prace (np. wakacyjna torebka na ramię, ramka – wspomnienie z wakacji, obrazek z inspiracją, maskotkę, świąteczny stroik ze świecą), które zabrali do domu. Odbyły się także konkursy: fotograficzny w Szerzynach, Pogórzański Festiwal Piosenki o Koronę „Jej Wysokości Brzanki” w Tuchowie, Konkurs ekologiczny w Szerzynach oraz plastyczny w Ryglicach. Zwycięzcy konkursów i festiwali otrzymali wspaniałe nagrody.

Zarówno spotkania informacyjne, jak i warsztaty, festiwale oraz konkursy, miały miejsce w miejscowych ośrodkach kultury, dzięki życzliwości Dyrektorów tych placówek, którym bardzo dziękujemy.

W roku 2021 nie ogłaszaliśmy żadnych naborów z uwagi na wykorzystanie lub alokację wszystkich dostępnych środków. Uzyskaliśmy dzięki temu kolejne dodatkowe środki, które będą do wykorzystania już w nowy roku.

Wszystkim naszym beneficjentom gratulujemy i życzymy szybkich realizacji, bezproblemowych rozliczeń i kolejnych pomysłów na rozwój swoich firm, zmieniania otoczenia, w którym żyjemy, a pozostałych zachęcamy do odważnego korzystania z unijnych środków w kolejnej perspektywie.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji: Biuro Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju, ul. Chopina 10 w Tuchowie, tel. 14 652 44 04, e-mail: psr@interia.plpogostoro@interia.pl.
Gmina Rzepiennik Strzyżewski
Rzepiennik Strzyżewski leży w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego w powiecie tarnowskim pomiędzy rzekami Ropą i Białą, w dolinie rzek Rzepianka (Rzepiennik) i Olszynka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).