Piątek, 7 października 2022r. | Imieniny: Marii, Marka, Mirelli

Mieszkańcy i inwestorzy, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat zagospodarowania przestrzennego w gminie Rzepiennik Strzyżewski mogą od teraz skorzystać z portalu Inspire Hub.

Portal z danymi przestrzennymi gminy Rzepiennik Strzyżewski.

Dzięki udziałowi w projekcie Wdrażanie e-usług w małopolskich urzędach w prosty sposób można odnaleźć działkę i sprawdzić jej przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w studium nie ruszając się z domu. Szybko i wygodnie zaczerpnąć potrzebnych informacji. Na platformie można również pobrać oryginalny tekst uchwały oraz oryginalny rysunek planu czy też studium.

Wszystko to na platformie internetowej do publikacji danych przestrzennych pod adresem (odnośnik na głównej stronie urzędu) – https://mapa.inspire-hub.pl/#/gmina_rzepiennik_strzyzewski

W ramach cyfryzacji dokumentów planistycznych naszej gminy wdrożono również oprogramowanie umożliwiające jeszcze szybszą obsługę interesantów poprzez sprawniejsze wydawanie zaświadczeń, wypisów i wyrysów z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz zarządzanie rejestrem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i Studium.

Jest to kolejny ważny krok w kierunku cyfryzacji i otwierania danych z zasobów gminnych. Dzięki platformie INSPIRE-HUB  udało się w jednym miejscu zebrać kluczowe dane przestrzenne niezbędne w procesach inwestycyjnych na każdym szczeblu.

Gmina Rzepiennik Strzyżewski
Rzepiennik Strzyżewski leży w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego w powiecie tarnowskim pomiędzy rzekami Ropą i Białą, w dolinie rzek Rzepianka (Rzepiennik) i Olszynka.