Sobota, 19 września 2020r. | Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

K O M U N I K A T

11 września, 2020
Rzepiennik Strzyżewski. Centrum / Jerzy Opioła - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Rzepiennik Strzyżewski. Centrum / Jerzy Opioła - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Szanowni Państwo

Na terenie Małopolski wzrosła liczba oszustw pod różnymi „legendami” na policjanta, wypadek drogowy, wyłudzenia kredytu w banku, ataku na nasze konta bankowe. Tarnowscy policjanci z niepokojem obserwują wzrost liczby tych przestępstw, których ofiarami padają ludzie starsi, a za swoje szczere intencje płacą utratą dorobku swojego życia.

Tarnowscy policjanci przypominają!

• Policja nigdy nie prosi o wpłacenie jakiejkolwiek sumy pieniędzy na wskazane konta bankowe
  • Policja nigdy nie żąda haseł i danych potrzebnych do logowań bankowych. Tego nikt nie może żądać!
  • Każdą taką rozmowę należy jak najszybciej zakończyć rozłączając się!
  • Nidy też nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobie nam nie znanej wskazanej w rozmowie telefonicznej.

Drogi Seniorze zanim przekażesz obcej osobie pieniądze, zachowaj spokój i sam sprawdź, czy takie zdarzenia miało miejsce. Zadzwoń do tej osoby lub jego rodziny i po prostu porozmawiaj.

Tarnowscy policjanci jeszcze raz apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznanymi osobami. O każdym takim przypadku należy powiadomić swoich znajomych, rodzinę oraz Policję!

Gmina Rzepiennik Strzyżewski
Rzepiennik Strzyżewski leży w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego w powiecie tarnowskim pomiędzy rzekami Ropą i Białą, w dolinie rzek Rzepianka (Rzepiennik) i Olszynka.