Sobota, 24 października 2020r. | Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2020 – KONKURS!

16 września, 2020
Rzepiennik Strzyżewski. Centrum / Jerzy Opioła - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0 Rzepiennik Strzyżewski. Centrum / Jerzy Opioła - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 4.0

Dzisiaj rozpoczął się kolejny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT), który potrwa do 22 września. Celem działań jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny czyli łączenie różnych gałęzi transportu. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

Czym jest ETZT?

Kampania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu skupia się głównie na:

• zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu (komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa);
  • zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o negatywnych konsekwencjach tradycyjnego transportu spalinowego;
  • stworzeniu miejsca bardziej przyjaznego mieszkańcom.

Gmina Rzepiennik Strzyżewski również włącza się w tą szczytną ideę i zachęca do korzystania z innych form poruszania się niż samochód np. pieszo, rowerem, hulajnogą czy komunikacją zbiorową, w związku z czym organizuje konkurs fotograficzny. W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy, który w ciągu trwania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Tygodnia Transportu (w dniach 16-22 września br.), prześle zdjęcie pokazujące w jaki sposób obchodzi to święto transportu. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie dwa zdjęcia. Zdjęcia wraz z krótkim opisem, zawierającym informację gdzie i kiedy zostało zrobione oraz skanem/zdjęciem wypełnionej karty zgłoszenia (załącznik nr 1) należy przesłać na adres: angelika.ryndak@rzepiennik.pl.

Autorzy najciekawszych i najbardziej oryginalnych zdjęć otrzymają nagrody rzeczowe. Zdjęcia nadesłane na konkurs zostaną zamieszczone na stronie internetowej gminy Rzepiennik Strzyżewski (www.rzepiennik.pl) oraz na funpage’u Gmina Rzepiennik Strzyżewski w zdrowej atmosferze (https://www.facebook.com/Gmina-Rzepiennik-Strzy%C5%BCewski-w-Zdrowej-Atmosferze-587249561738717/ ).

Kontakt z organizatorami konkursu w przypadku dodatkowych pytań możliwy pod numerem telefonu 14 65 35 532/510 802 933.

Konkurs współfinansowany w ramach projektu LIFE pn.: „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze / Implementation of Air Quality Plan for Małopolska Region – Małopolska in a healthy atmosphere” LIFE IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021

Załączniki:

Gmina Rzepiennik Strzyżewski
Rzepiennik Strzyżewski leży w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego w powiecie tarnowskim pomiędzy rzekami Ropą i Białą, w dolinie rzek Rzepianka (Rzepiennik) i Olszynka.