Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

dot. projektu Kierunek Kariera Zawodowa

Nadali trwa rekrutacja w projekcie „Kierunek Kariera Zawodowa” dla osób pracujących powyżej 25 roku życia, w tym również osoby 50 + i posiadające wyższe wykształcenie.

Spotkanie z pracownikiem Urzędu Pracy odnośnie powyższego projektu zaplanowane jest na 11.05 na godzinę 9.30 w Urzędzie Gminy Rzepiennik Strzyżewski.

Spotkanie dedykowane jest dla pracowników Urzędu Gminy oraz mieszkańców gminy.

Kto będzie mógł wziąć udział w projekcie?

Od 12 września zapraszamy wszystkie osoby:

    * pracujące,
    * które są związane z Małopolską (przez miejsce pracy, zamieszkania lub nauki)
    * ukończyły 25 rok życia.

Zniesiony zostaje warunek posiadania maksymalnie średniego wykształcenia.

W rekrutacji mogą wziąć udział tylko te osoby, które dotąd nie były uczestnikami „Kierunku Kariera Zawodowa”. Nie ma możliwości skorzystania z usług projektu po raz drugi.

Z czego można skorzystać?

Doradztwo zawodowe

Projekt „Kierunek Kariera Zawodowa” daje możliwość skorzystania z Bilansu Kariery, usługi doradztwa zawodowego. Dla osób o sprecyzowanych celach edukacyjno-zawodowych, czyli znających swoje
potrzeby szkoleniowe, doradca przeprowadza jedno spotkanie w formie podstawowego Bilansu Kariery. Jeśli natomiast, w opinii doradcy, cele edukacyjno-zawodowe nie są zbieżne z planami zawodowymi lub uczestnik chce upewnić się jakie umiejętności i kompetencje posiada, doradca proponuje pogłębioną formę Bilansu Kariery, która minimalnie obejmuje 2 spotkania. Do tej pory z usługi podstawowego Bilansu Kariery skorzystało prawie 35 tys. Małopolan, na wersję pogłębioną zdecydowało się ponad 3 tys. osób.

Dofinansowanie do szkoleń i kursów

Na spotkaniu z doradcą zawodowym uczestnik może zamówić max. 337 bonów o łącznej wartości 5055 zł, do wykorzystania na szkolenia zawodowe w tym. np. kursy prawa jazdy, kursy operatora koparki,
ładowarki, uprawnienia F-gaz, kursy kosmetyczne, florystyczne, krawieckie i wiele innych, oferowanych na stronie
https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ [1]

Wkład własny uczestnika wynosi 15% wartości zamawianych bonów.

Szczegółowe informacje o projekcie są dostępne pod adresem:
https://kierunek.pociagdokariery.pl/ [2]
Gmina Rzepiennik Strzyżewski
Rzepiennik Strzyżewski leży w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego w powiecie tarnowskim pomiędzy rzekami Ropą i Białą, w dolinie rzek Rzepianka (Rzepiennik) i Olszynka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).