Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Życzenia imieninowe

09 czerwca, 2020

Z okazji imienin wszystkim Pelagiom i Felicjanom, mieszkańcom Gminy Ryglice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności, radości z każdego dnia, spełnienia wszystkich marzeń oraz sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Życzenia przesyłam również Solenizantom, którzy przebywają poza terenami naszej gminy.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

Pochodzenie imienia Pelagia.

Imię Pelagia ma pochodzenie greckie i wywodzi się od przydomka bogini Afrodyty. Popularne na początku ubiegłego wieku. Dziś uważane za archaiczne.To żeński odpowiednik imienia Pelagiusz.”

 

Pochodzenie imienia Felicjan.

Imię Felicjan ma pochodzenie łacińskie i było przydomkiem utworzonym od imienia Feliks. Felicianus tłumaczone jest jako „szczęsny” czyli „mający szczęście”.”
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).