Poniedziałek, 28 września 2020r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Zmarła Irena Ryba odznaczona medalem „Zasłużony dla Gminy Ryglice”.

15 września, 2020

W dniu 12 września 2020 r. zmarła Irena Ryba. W maju 2009 r. została odznaczona medalem „Zasłużony dla Gminy Ryglice”. Pani Irena Ryba była osobą, która przez wiele lat pracowała na terenie naszej gminy jako położna. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się modlitwą różańcową w środę 16 września o godz. 14:30 w Kaplicy Cmentarnej w Wierzchosławicach.

 

Irena Ryba urodziła się w 1931 roku w Ostrowie. W zawodzie położnej przepracowała 40 lat. W okresie po II wojnie światowej praca w służbie zdrowia była bardzo utrudniona przez brak nowoczesnych technik, leków i środków higienicznych jednak Pani Irena Ryba braki te potrafiła zastąpić swoją fachowością i powołaniem do pomocy innym. Oddanie pracy i umiejętność dodania otuchy każdemu, kto tego potrzebował zaowocowały ogromnym zaufaniem mieszkańców gminy Ryglice.

 

Burmistrz Ryglic i pracownicy Urzędu Miejskiego w Ryglicach składają kondolencje rodzinie zmarłej Ireny Ryba.
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).