Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Wysyp grzybów w Gminie Ryglice

07 października, 2022

W ostatnim czasie w Naszej Gminie nastąpił ogromny wysyp grzybów. Na portalach społecznościowych naszych mieszkańców można zobaczyć, jak dużo koszy zebrali borowików szlachetnych, kozaków czerwonych, kurek itp. Natomiast ewenementem był mieszkaniec, który zebrał całe taczki.

Nasza Gmina pod względem zalesienia jest bardzo bogata. Występują lasy w większości mieszane bukowo-sosnowo-jodłowo-dębowe oraz zagajniki brzozowe, w których można znaleźć wszelkiego rodzaju grzyby jadalne. Jednak można spotkać też dużą ilość grzybów trujących.

Zwracam się do mieszkańców Gminy Ryglice, przede wszystkim do grzybiarzy, aby bardzo dokładnie sprawdzali i odróżniali grzyby jadalne od grzybów trujących.

W załączeniu dwie fotografie. Na jednej widnieje borowik jadalny, natomiast na drugim zdjęciu czerwony grzyb w białe kropki to muchomor czerwony.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

 
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).