Środa, 17 kwietnia 2024r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Woda gospodarcza za darmo dla mieszkańców.

19 maja, 2020

 

 

W związku z panującą suszą przez ostatnie lata oraz prognozami, że w dalszym ciągu susza będzie się utrzymywać na terenie Gminy Ryglice, uruchamiamy punkty poboru wody ze studni artezyjskich w miejscach, gdzie występują takie źródła. Mieszkańcy, którzy mają problem z wodą gospodarczą, mogą od dziś korzystać ze studni na Brzezinkach tj. przy ulicy Podkarpackiej na granicy Ryglic i Jonin, gdzie doprowadziliśmy instalację elektryczną i zamontowaliśmy pompy oraz kilka metrów węża. Mieszkańcy nie muszą ze sobą już wozić pomp, czy wiader do pobierania wody. Wystarczy odkręcić kran i pompa automatycznie się uruchamia, natomiast po zakręceniu pompa przestaje pracować. Pobór wody gospodarczej nie podlega żadnych opłatom. Do tej pory mieszkańcy, pobierając wodę z hydrantów, płacili za każdy kubik. W najbliższym czasie uruchomimy taki sam pobór wody w Zalasowej na ulicy Sportowej. Aktualnie czekamy na warunki przyłącza zakładu energetycznego. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie idealne dla mieszkańców, którzy nie są podpięci do wodociągów, a brakuje im wody, ale obecnie tylko w taki sposób możemy pomóc.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).