Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Wizyta w Dolinie Krzemowej

10 października, 2022

Nie bój się marzyć, bo wystarczy chcieć" - takimi słowami można podsumować podróż mieszkanki Gminy Ryglice Aleksandry Stojak do Doliny Krzemowej położonej w samym sercu słonecznej Kalifornii. Całe przedsięwzięcie było realizacją Queen Hedvig Scholarship, czyli prestiżowego programu stypendialnego skierowanego do uczniów najlepszych liceów z terenu kraju wybranych na drodze 3-etapowego konkursu.

 

Dodajmy, że Aleksandra jest mieszkanką Kowalowej. Startowała w konkursie o stypendium wyjazdowe i osiągnęła ten cel, także dzięki głosom mieszkańców Naszej Gminy, o które apelowaliśmy w czerwcu: http://ryglice.pl/news/oddaj-glos-na-aleksandre.html

 

Wyjazd, który nakierunkowany był przede wszystkim na budowanie swojej ścieżki kariery i rozwijanie możliwości rozwoju obfitował w wizyty w kultowych ośrodkach naukowo -badawczych i siedzibach znanych na całym świecie firm: m.in. SRI International, Stanford University, UC Berkeley, LinkedIn, Google oraz spotkań z niesamowicie inspirującymi osobistościami ze świata nauki - np. Tomer Cohen, Steve Ciesinski. Oprócz aspektu edukacyjnego uczestnicy zwiedzali miejsca kultury, przyrody i działalności miejscowej młodzieży- SF Museum of Modern Art, Academy Museum of Motion Pictures, Monte Vista High School, Muir Woods etc. i urocze zakątki San Francisco oraz Los Angeles.

 

Podróż zakończyła się, ale to dopiero początek tworzenia swojej przyszłości w środowisku międzynarodowym we współpracy z niezwykle uzdolnionymi ludźmi.

 

Gratuluję Aleksandrze kolejnego osiągnięcia i życzę dalszych sukcesów na swojej drodze życiowej.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 

 

 
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).