Środa, 23 czerwca 2021r. | Imieniny: Wandy, Zenona
Pokaż menu

W powiecie tarnowskim rusza Punkt Szczepień Powszechnych

07 maja, 2021
W powiecie tarnowskim rusza Punkt Szczepień Powszechnych

W powiecie tarnowskim rusza Punkt Szczepień Powszechnych

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców dotyczących łatwego i szybkiego dostępu do szczepionek przeciw COVID-19 i móc szybciej wrócić do bezpiecznego funkcjonowania, od 5 maja (środa) 2021 r. w budynku Domu Kultury w Burzynie, Burzyn 5 (gmina Tuchów) rozpoczyna działalność Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych, w którym będą realizowane szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień.

 

Punkty Szczepień Powszechnych są organizowane przez samorządy przy współpracy z podmiotem leczniczym. Utworzenie tego punktu było możliwe dzięki współpracy Gminy Tuchów, Starostwa Powiatowego w Tarnowie i Centrum Zdrowia Tuchów, które jako podmiot leczniczy będzie wykonywało te szczepienia. Dostępnych będzie kilka stanowisk które szczepić będą 300 osób dziennie.

 

CZT uruchomiło dwa numery telefonów, pod którymi od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 17.00 będzie można zarejestrować się na szczepienie : 536 180 975 i 534 497 529.

 

Oprócz tego rejestrować się można dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię- 989

 

Punkt Szczepień Powszechnych w Burzynie będzie funkcjonował w godzinach 8.00 – 18.00 siedem dni w tygodniu.

 

Do szczepień powinni się zgłaszać pacjenci zdrowi, bez przeciwskazań do szczepienia. Szczepienia będą odbywać się zgodnie z aktualnymi wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania punktu szczepień poszukiwane są osoby chętne do wykonywania pracy społecznej, w ramach płynnego i niezaburzonego porządku na terenie punktu szczepień.. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 791 791 362

 

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zarejestruj-na-szczepienie-przez-infolinie

--

 
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).