Piątek, 5 marca 2021r. | Imieniny: Adriana, Fryderyka, Teofila
Pokaż menu

Utrzymanie zimowe dróg na terenie Gminy Ryglice.

14 stycznia, 2021

 

Utrzymanie zimowe dróg na terenie Gminy Ryglice.

 

 

 

W związku z intensywnymi opadami śniegu oraz licznymi telefonami do Urzędu Miejskiego w Ryglicach dotyczącymi odśnieżania dróg informujemy, że na terenie Gminy Ryglice znajdują się dwa rodzaje dróg tj: drogi gminne, za które odpowiada Gmina Ryglice i bezpośredni nadzór nad zimowym utrzymaniem dróg ma Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa Zofia Tulik Tel. 14 6995814.
Natomiast brygadzistą odpowiedzialnym za prace w terenie jest Pan Wiesław Siedlik
Tel.
698365745.

 

Wszelkie uwagi dotyczące zimowego utrzymania dróg, odśnieżania i posypywania należy kierować do wyżej wymienionych osób.

 

 

 

Za utrzymanie dróg powiatowych odpowiada Powiatowy Zarząd Dróg w Zgłobicach i do tej instytucji należy zgłaszać wszystkie uwagi odnośnie utrzymania dróg.

 

Tel: 501 799 432

 

Poniżej przedstawiamy mapę dróg, gdzie kolorem czerwonym zaznaczone są drogi powiatowe tj.:
1) Droga z Tarnowa przez Zalasową, Ryglice  do Żurowej
2) Droga z Tuchowa przez Ryglice, Joniny, Kowalową do Jodłowej
3) Z Jonin w kierunku Szerzyn
4) Z Jonin (Joniny Lipie)w kierunku Zalasowej
5) z Kowalowej w kierunku Lubczy (Lubcza Budaki)
6) Z Lubczy w kierunku Słotowej
7) Z Zalasowej w kierunku Zwiernika.

 

 

 

Proszę zachować szczególną ostrożność na drogach i dostosować odpowiednie prędkości do panujących warunków. Informuję jednocześnie, że zarówno na drogach gminnych jak i powiatowych obowiązuje czas reakcji po uzyskaniu informacji, że występują opady śniegu.

 

 

 

Burmistrz Ryglic

 

Paweł Augustyn

 

 

 
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).