Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny

Sukcesy artystów ludowych z Gminy Ryglice

23 maja, 2022

W sobotę 21 maja w Szczurowej nasi gminni artyści ludowi pod okiem instruktorów uczestniczyli w małopolskim 39 Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka „Krakowski Wianek”.

Do konkursu przystąpiła bardzo liczna grupa wykonawców reprezentujących naszą Gminę, którzy zdobyli wysokie miejsca:

Wyróżnienie: Męska Grupa Śpiewacza „Lubczanie” z Lubczy

Drugie miejsce: Kobieca Grupa Śpiewacza zespołu „W Kuźni u Kowala” z Kowalowej

Trzecie miejsce: Kapela „Podkówki” z Kowalowej

Trzecie miejsce: Solo Śpiew Katarzyna Mierzyńska z Zalasowej

Drugie miejsce: Męska Grupa Śpiewacza „Zalasowioki” z Zalasowej

Drugie miejsce: Kapela ludowa „Spod Dęba” z Zalasowej

Na scenie wystąpiła także Kobieca Grupa Śpiewacza „Lubczanki” z Lubczy oraz Kobieca Grupa Śpiewacza „Zza lasu” z Zalasowej.

Wszystkim śpiewakom, muzykom i instruktorom, którzy godnie reprezentowali Gminę Ryglice, gratuluję sukcesów i życzę dalszej owocnej pracy.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.