Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Spotkanie sztabu kryzysowego

31 marca, 2020

W dniu 27.03.2020 r. odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego, gdzie omówiliśmy aktualną sytuację na terenie Gminy Ryglice związaną z epidemią koronawirusa.

 

W spotkaniu udział wzięli pracownik merytoryczny Urzędu Miejskiego w Ryglicach Pani Józefa Małecka, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ryglicach Pani Anna Mikrut, dzielnicowy Pan Mariusz Nalepa oraz komendant OSP Pan Wiesław Siedlik.

 

Omówiliśmy stan bezpieczeństwa w gminie:

* jak przebiega kwarantanna osób, które w niej przebywają oraz monitorowanie sytuacji przez Policję, ponieważ zdarzają się sytuacje niezależne od nas a związane z przyjazdem osoby z zagranicy, które nie są jeszcze wpisane w ewidencji Sanepidu i Policji a przemieszczają się po gminie.

* obsługę przez GOPS osób starszych, samotnych i dostarczanie im żywności,

* Zgodnie z zarządzeniem Wojewody włączyliśmy jednostki OSP w informowanie mieszkańców o zagrożeniu.

* analizowaliśmy sytuację w sklepach spożywczych, gdzie zalecaliśmy wprowadzenie odizolowania sprzedawcy od klienta w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

 

Omawialiśmy w jaki sposób dostarczać żywność osobom, które przebywają w kwarantannie a rodzina i sąsiedzi nie są w stanie im pomóc.

 

Sytuacja jest bardzo poważna. Jako Burmistrz podejmuję wszelkie możliwe działania w kierunku zapobiegania rozpowszechniania się epidemii i Państwa bezpieczeństwa.

Natomiast zwracam się do mieszkańców Gminy Ryglice o zachowanie szczególnej ostrożności. Proszę o nie wychodzenie z domów i zastosowanie się bezwzględnie do zaleceń Rządu, bo tylko w ten sposób możemy zadbać o swoje zdrowie i życie.

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).