Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Ryglice i Szerzyny dbają o bezpieczeństwo pracowników pogotowia i mieszkańców

22 kwietnia, 2020

 

Wczoraj wraz z Wójtem Szerzyn Panem Grzegorzem Gotfrydem przekazaliśmy, Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Filia wyjazdowa w Szerzynach, ozonator oraz pralkę automatyczną.

Gmina Ryglice: ozonator.

Gmina Szerzyny: pralkę automatyczną.

 

Ozonator służyć będzie do dezynfekcji i zabijania wirusów zarówno w karetce, jak i w pomieszczeniach, w których przebywają pracownicy pogotowia, natomiast pralka automatyczna posłuży do prania odzieży bezpośrednio w miejscu pracy.

 

Jest to bardzo ważne dla bezpieczeństwa pracowników pogotowia, którzy przewożą pacjentów w różnym stanie zdrowia a przede wszystkim pacjentów, którzy wymagają pomocy pracowników pogotowia, a są zarażeni i nie mają żadnych objawów. Będą bezpieczni również mieszkańcy Gminy Ryglice i Szerzyny, których ta karetka obsługuje.

 

W takim przypadku zdezynfekowanie karetki i pomieszczeń oraz pranie ubrań zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem.

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).