Poniedziałek, 18 stycznia 2021r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Pokaż menu

Odznaczeni za odwagę i uratowanie życia

03 grudnia, 2020

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Kamiński odznaczył Patryka i Dawida medalem „Młody Bohater” w uznaniu bohaterskiej postawy w obliczu niebezpiecznej sytuacji, za uratowanie życia swojej mamy. Medal ten miał zostać wręczony osobiście przez Ministra w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Ze względu na panującą epidemię, medal został przesłany wraz z listem gratulacyjnym oraz z upominkiem w postaci elektronicznego zegarka. W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Joninach w imieniu Ministra i w obecności Pani Dyrektor Anny Marcinek-Pikusa wręczyłem medale uczniom.

Bohaterski czyn miał miejsce 24 czerwca 2020 r. w miejscowości Kowalowa. Dzieci będące same z mamą zauważyły, że ich mama nie daje oznak życia. Starszy chłopczyk zadzwonił na numer alarmowy 112 i wezwał pogotowie, a następnie poinformowali sąsiadów i tatę, który już był w pracy, o zaistniałej sytuacji. Na miejsce zdarzenia przybyła karetka, służba medyczna udzieliła niezbędnej pomocy młodej mamie.

Cieszę się , że Minister docenił odwagę chłopców oraz ich bohaterską postawę. W imieniu całej społeczności gminy Ryglice gratuluję i dziękuję młodym bohaterom, ponieważ jest to jeden z pierwszych takich czynów, który został wyróżniony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w gminie Ryglice.


Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn

 

 

 

 

--------------------------

 

Sprostowanie. W pierwotnej wersji wiadomości popełniłem osobiście błąd. Aktualnym Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji jest Pan Mariusz Kamiński, wcześniej tę funkcję pełnił Mariusz Błaszczak. Przepraszam wszystkich za błędną informację.

 

Burmistrz Ryglic

 

Paweł Augustyn

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotorelacja z wydarzenia:

przejdź do galerii
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).