Wtorek, 26 września 2023r. | Imieniny: Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Pokaż menu

Odmrażanie gospodarki

21 kwietnia, 2020
Odmrażanie gospodarki

 

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego przychylił się podczas sobotniego posiedzenia  do wniosku ministra spraw wewnętrznych i administracji, aby uruchomić niezbędną obsługę dla obywateli w administracji publicznej, w tym administracji samorządowej polegającej na wykonywaniu zadań związanych z: rejestracją stanu cywilnego; ewidencją ludności i dowodami osobistymi; pomocą społeczną; świadczeniem usług komunalnych; działaniem urzędów pracy, 

w tym w przedmiocie wsparcia przedsiębiorców w związku z epidemią wywołaną zakażeniem i wirusem SARS-CoV-2; wydawaniem praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych 

dokumentów komunikacyjnych; decyzjami architektoniczno-budowlanymi i innymi, związanymi z
inwestycjami.

 

Pragnę Państwa, mieszkańców Gminy Ryglice, poinformować, że w Urzędzie Miejskim w Ryglicach przez cały czas trwania epidemii wykonywane są w/w. zadania. Obsługa interesantów odbywa się z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa bezpośrednio w urzędzie na dzienniku podawczym, gdzie można złożyć i odebrać wszelką dokumentację.

Zachęcam Państwa, aby jak najwięcej spraw załatwiać drogą elektroniczną i właśnie tą drogą składać dokumentację do urzędu.

Dokumentacja, o którą się Państwo zwracają, będzie do odbioru na dzienniku podawczym po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z pracownikiem: http://ryglice.pl/telefony-w-um.html

 

Pomoc dla przedsiębiorców, udzielana przez samorząd Gminy Ryglice, którzy zawiesili prowadzenie działalności lub znacząco utracili dochody, będzie przedmiotem obrad poniedziałkowej Sesji Rady Miasta – 27.04.2020 r.

 

Zwracam się do Państwa z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).