Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Od jutra obowiązek noszenia masek

15 kwietnia, 2020

 

Zgodnie z § 18 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10.04.2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 p. 658), od dnia 16.04. do odwołania zakrywania przy pomocy części odzieży, maski lub maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu.

 

http://isip.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20200000658

 

Urząd Miejski w Ryglicach w pierwszej kolejności zabezpieczy i dostarczy bezpłatnie maseczki a dodatkowo zakupione przez urząd rękawiczki, osobom starszym i samotnym, którym pomaga GOPS w Ryglicach oraz osobom niepełnosprawnym będącymi pod opiekom ŚDS w Ryglicach w celu zabezpieczenia tych osób i umożliwienia im funkcjonowania podczas przemieszczania się.

 

Maseczki zostały uszyte przez Panie z Ryglic i KGW w Woli Lubeckiej, za co im serdecznie dziękuję a Panu Radnemu Tadeuszowi Augustyn dziękuję za zakupienie materiału.

Dziękuję wszystkim osobom prywatnym, stowarzyszeniom, kołom gospodyń wiejskich, które zaangażowały się bezpośrednio w akcję szycia, przekazywania i rozprowadzania maseczek.

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).