Wtorek, 7 grudnia 2021r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Montujemy instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne

20 października, 2021

 

 

Gmina realizuje montaż instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych na ciepłą wodę. W ramach projektu dofinansowanie wynosi do 60%. Projekt ten przedłużał się ze względu na to, że wykonawcy, którzy startowali w przetargu, odwołali się do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie i sprawa trwała aż do końca 2019 r. Nie było to zależne od Gminy Ryglice. Obecnie trwa montaż paneli fotowoltaicznych na budynkach prywatnych. Na bieżąco dwie firmy, które wykonują instalacje pracują na terenie Gminy Ryglice. Planujemy, że do końca listopada przedsiębiorstwo, które ostatecznie wygrało przetarg, wykona wszystkie instalacje fotowoltaiczne, które zostaną następnie zgłoszone do zakładu energetycznego Tauron SA. Kolektory słoneczne na ciepłą wodę będą wykonywane po zakończeniu montażu paneli fotowoltaicznych.

Informuję, że będziemy montować instalację fotowoltaiczne na szkołach oraz budynkach użyteczności publicznej w ramach oszczędności finansowych na energię elektryczną.

Zwracam się do mieszkańców, którzy są w trakcie realizacji tego projektu o cierpliwość, ponieważ wszystkie instalacje zostaną mieszkańcom założone, odebrane i uruchomione. Jeszcze raz podkreślam, że jako Burmistrz jestem oburzony przewlekłością postępowania prowadzoną przez Krajową Izbą Odwoławczą w Warszawie, która ma wpływa na opóźnienie montażu instalacji mieszkańcom.

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).