Wtorek, 7 grudnia 2021r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

Konferencja – „Instrumenty wsparcia dla biznesu”

21 października, 2021

Dnia 19 października 2021r. w Pałacu pod Dębami w Zalasowej odbyła się konferencja „Instrumenty wsparcia dla biznesu” pod patronatem Pana Michała Cieślaka, Ministra ds. rozwoju samorządów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Organizatorem konferencji był Burmistrz Ryglic oraz Krakowski Park Technologiczny.

W wydarzeniu wzięło udział około 70-ciu przedsiębiorców i samorządowców z gminy Ryglice, powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego.

Minister Pan Michał Cieślak brał zdalnie udział w konferencji, podczas której poinformował, że bardzo leży mu na sercu współpraca samorządów z przedsiębiorcami, bo tylko w ten sposób będzie można dobrze wykorzystać środki z Rządowego Programu Polski Ład, w celu zrównoważonego rozwoju naszego kraju.

Podczas konferencji dokonałem prezentacji naszej gminy łączącej wartości tradycyjne z innowacyjnym rozwojem. Przedstawiłem walory turystyczne, tereny inwestycyjne oraz przeprowadzone w ciągu ostatnich 3 lat inwestycje na kwotę około 58 000 000,00 PLN. Nakreśliłem również plany inwestycyjne na najbliższe lata.

Eksperci Krakowskiego Parku Technologicznego, Centrum Business in Małopolska oraz Banku Gospodarstwa Krajowego przedstawili możliwości finansowania inwestycji, uzyskania zwolnień podatkowych, a także informacje o rodzaju wsparcia jakie oferują instytucje otoczenia biznesu w Małopolsce.

Na spotkaniu przedsiębiorcy dowiedzieli się jak sięgać po różne dofinansowania, w jaki sposób przygotować grunty pod inwestycje oraz jak pisać wnioski i projekty. Konferencja miała także na celu prezentację potencjału Gminy Ryglice, jako miejsca przyjaznego inwestorom.

Niezmiernie cieszy mnie fakt, że przedsiębiorcy z regionu nawiązali kontakty i współpracę z instytucjami wspierającymi rozwój przedsiębiorczości. Mam nadzieję, że wyniesiona wiedza pozwoli na poszerzenie działalności przedsiębiorców, ograniczenie problemów związanych z zatrudnieniem i znalezieniem dobrych terenów inwestycyjnych oraz kolejne inwestycje na terenie gminy.

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania Ministrowi Panu Michałowi Cieślakowi za objęcie honorowego patronatu, Samorządowcom, Przedsiębiorcom i wszystkim przybyłym gościom. Dziękuję również Kołu Gospodyń Wiejskich z Zalasowej za przygotowanie kameralnego poczęstunku oraz Kapeli Ludowej z Zalasowej za muzyczny akompaniament podczas wydarzenia.

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

Fotorelacja z wydarzenia:

przejdź do galerii
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).