Sobota, 31 października 2020r. | Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa
Pokaż menu

Kolejny piesek adoptowany.

16 października, 2020

Kolejny piesek adoptowany.

Bezdomny piesek został zaadoptowany przez mieszkańca Zalasowej, któremu bardzo dziękuję za tą decyzję. Od początku kadencji u każdego bezdomnego pieska, którego przywozimy do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa na ul. Mickiewicza do tymczasowego kojca, przeprowadzamy badania u lekarza weterynarii, szczepimy, odrobaczamy oraz poddajemy zabiegom pielęgnacyjnym. Praktycznie każdy piesek jest wychudzony i zaniedbany, a chcąc oddać go do adopcji trzeba przez kilka tygodni dobrze go odżywiać, aby swoim wyglądem zachwycił nowego właściciela. Najprostszym rozwiązaniem jest oddać pieska do schroniska, lecz ostatnio otrzymaliśmy informację, że jeden z naszych piesków tam przebywających został zagryziony przez inne psy. Na pewno przebywanie pieska w gospodarstwie domowym jest dla niego dużo lepszym rozwiązaniem, niż schronisko.
Dziękuję Pani Dyrektor Zofii Tulik oraz pracownikom Wydziału Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa za opiekę profesjonalne przygotowanie pieska do adopcji.

Burmistrz Ryglic
Paweł Augustyn
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).