Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Kolejny grant na zakup komputerów w Gminie Ryglice

27 maja, 2020

 

 

To już drugi, od czasu ogłoszenia na terenie Polski pandemii koronawirusa, grant otrzymany z Centrum Projektów Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020 na zakup sprzętu komputerowego umożliwiający realizację zdalnego nauczania.

Program Zdalna Szkoła+ skierowany został głównie do rodzin wielodzietnych 3+ zamieszkałych na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia.

Przyznane gminie środki finansowe w kwocie 104 998 zł pochodzą z Funduszy Europejskich, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Oś I - Powszechny dostęp do szybkiego internetu - Działanie 1.1 – Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

W ramach tej kwoty Gmina Ryglice zakupiła i przekazała siedmiu szkołom podstawowym 40 laptopów i 6 tabletów.

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).