Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba
Pokaż menu

Grzybobranie na Wisowej

27 września, 2021

W sobotę odbyło się podsumowanie sezonu grzybowego w Gminie Jodłowa w miejscowości Wisowa. Natomiast otwarcie sezonu grzybowego odbyło się w czerwcu w Ryglicach.

W wydarzeniu wzięło udział kilka grup, które od godzin porannych zbierały grzyby. Dominowały przede wszystkim zbiory borowików szlachetnych.

Od południa KGW z Gminy Jodłowa oraz dwa KGW z Gminy Ryglice z Kowalowej i Lubczy serwowały potrawy z grzybami.

Kapela Ludowa spod Kokocza i Grupa Śpiewacza Lubczanie umilały czas uczestnikom grzybobrania.

Serdecznie dziękuję Wójtowi Gminy Jodłowa Panu Janowi Janidze za współpracę przy organizacji rozpoczęcia sezonu grzybowego w Ryglicach, jak również zakończenia sezonu grzybowego w Jodłowej.

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).