Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

GMINNA BIBLIOTEKA W RYGLICACH PONOWNIE

13 maja, 2020
GMINNA BIBLIOTEKA W RYGLICACH PONOWNIE

W czwartek 14 maja 2020 r. otwieramy wszystkie placówki biblioteczne w Gminie Ryglice. Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem korzystania ze zbiorów i przygotowanie się do pierwszej wizyty w bibliotece. Obwiązują inne godziny otwarcia. Biblioteka w Ryglicach i Lubczy pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 z godzinną przerwą techniczną od 11.00 do 12.00.Natomiast Biblioteka w Zalasowej pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 14.00 z godzinną przerwą techniczną od 11.00 do 12.00.

GMINNA BIBLIOTEKA W RYGLICACH PONOWNIE OTWIERA BIBLIOTEKI W RYGLICACH, ZALASOWEJ I LUBCZYDNIA 14 MAJA(czwartek) 2020 R.

W związku z epidemią, dla zwiększenia bezpieczeństwa, zminimalizowania ryzyka zakażenia pracowników i użytkowników oraz ograniczenia liczby kontaktów-zmienione zostały zasady zwracania i wypożyczania książek oraz korzystania z Bibliotek.

 

Godziny otwarcia Biblioteki w Ryglicach: poniedziałek-piątek od 8.00 do 15.00, z godzinną przerwą na dezynfekcję od godziny 11.00 do godziny 12.00.

 

Godziny otwarcia Biblioteki w Lubczy: poniedziałek-piątek od 8.00 do 15.00, z godzinną przerwą na dezynfekcję od godziny 11.00 do godziny 12.00.

 

Godziny otwarcia Biblioteki w Zalasowej: poniedziałek-piątek od 7.00 do 14.00, z godzinną przerwą na dezynfekcję od godziny 11.00 do godziny12.00.

 

Prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi.

 1. Czytelnik wchodzący na teren Biblioteki powinien mieć zasłonięte usta i nos oraz ubrane rękawiczki lub dokonać dezynfekcji rąk.

 2. Zwroty książek i czasopism przyjmujemy w wyznaczonym miejscu (wewnętrzne drzwi wejściowe do Biblioteki), w jednorazowej torbie (może byćopisana nazwiskiem), codziennie w godzinach otwarcia.

 3. Książki podaje wyłącznie bibliotekarz – zakaz wolnego dostępu do półek.

 4. Zalecamy, by książki do wypożyczenia zamówić wcześniej, wybierając jeden ze sposobów poprzez: adresy e-mail ( gbp_ryglice@op.pl ,bp.zalasowa@op.pl, bibliotekalubcza@onet.eu ), telefonicznie pod nr 14 6541027 (Ryglice); 14 6543-512 (Lubcza) ; 14 6543-224 (Zalasowa).

 5. Można dokonywać rezerwacji/zamawiania książek w katalogu internetowym. Książkę należy odebrać w ciągu 5 dni, licząc od chwili powiadomienia o możliwości jej odbioru.

 6. Do biblioteki obowiązuje jedna kolejka. Przy stanowisku wypożyczeń może przebywać tylko jedna osoba, następna osoba zachowuje dystans 2 m.

 7. Czytelnicy oczekujący na wejście do lokalu Biblioteki pozostają na zewnątrz i bezwzględnie zachowują zalecane odległości między sobą.

 8. Realizujemy jedynie wypożyczenia i zwroty. Czytelnie oraz inne usługi biblioteki są nieczynne do odwołania.

 9. Do odwołania nie będą się również odbywały spotkania, imprezy i wydarzenia w Bibliotekach.

 10. Nie będzie możliwości korzystania z toalet w budynkach Bibliotek.

 11. Książki zwracane do Biblioteki są objęte kwarantanną przez okres 5 dni. Książek ze względu na możliwość nieodwracalnego uszkodzenia nie wolno dezynfekować preparatami opartymi na detergentach ani na alkoholu.

 12. Ograniczenia będą obowiązywały do odwołania sytuacji kryzysowej.

Do minimum ograniczmy czas przebywania w Bibliotece. Prosimy o wcześniejsze przemyślenie wyboru wypożyczanych książek. Zachęcamy do skorzystania z katalogu on-line.

 
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).