Środa, 27 września 2023r. | Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Pokaż menu

Festyn w Kowalowej

11 października, 2022

9 października 2022 w Kowalowej odbył się wspólny festyn – wykopki parafialno-szkolne, których głównym i jedynym celem była pomoc dla Marysi.

Tegoroczne wykopki są kontynuacją zapoczątkowanych w ubiegłym roku przez parafię Kowalowa imprezy, której celem była integracja parafian po długotrwałej pandemii.

Impreza, która odbyła się w tym roku zorganizowana została przez parafię Kowalowa we współpracy ze Szkołą Podstawową w Kowalowej.

Głównym organizatorem był Ksiądz Stanisław Kocoł – proboszcza parafii Kowalowa, w całej imprezie pomocy i przychylności udzielił Burmistrz Ryglic Pan Paweł Augustyn, w organizację zaangażowane była cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowalowej, wszystkie grupy i instytucje działające w Kowalowej a przede wszystkim tak liczna grupa sponsorów.

Efektem tych działań była wspaniała zabawa i osiągnięty cel – zbiórka ogromnych funduszy, które zostały zebrane aby umożliwić powrót do zdrowia Marysi – dziecka z Kowalowej.

 

Jestem pełen podziwu i wdzięczności oraz szacunku dla wszystkich, którzy zaangażowani byli w zorganizowanie tego wydarzenia – słowa podziękowania dla wszystkich składam na ręce głównego organizatora księdza Stanisława Kocoła. Cieszę się, że w obliczu takiej tragedii, jaką jest choroba Marysi - naszej małej mieszkanki gminy Ryglice z Kowalowej nie przeszliśmy obojętnie, zebrane tak duże środki w tak małej miejscowości utwierdzają mnie w przekonaniu, że każde nasze działanie ma ogromny sens i osiągnie pozytywne efekty.

Paweł Augustyn – Burmistrz Ryglic

 

 

 

 
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).