Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Czy powstanie w Ryglicach Spółdzielnia Socjalna?

22 maja, 2020
Czy powstanie w Ryglicach Spółdzielnia Socjalna?
 
 
Rząd przewidział środki finansowe na zakładanie Spółdzielni Socjalnych, w których gmina może uczestniczyć. Na takie spółdzielnie możemy otrzymać dofinansowanie, do minimum 5 miejsc pracy, kwotę ok. 200 000,00 zł przez jeden rok. W dniu 20.05.2020 r. odbyło się spotkanie z Paniami z Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego oraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Ryglicach, przedstawicielem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa. Powołana spółdzielnia zajmowałaby się świadczeniem usług m.in. osobom, których nie obejmuje pomoc społeczna, a również potrzebują wsparcia. Adaptacja budynku po zakonie w Lubczy dla osób starszych i wykluczonych. Do końca maja będą trwać rozmowy nad tym, czym jeszcze taka spółdzielnia mogłaby się zajmować, świadcząc usługi dla naszych mieszkańców w szerszym zakresie. Ostatecznie 5 maja zostanie złożony wniosek o pozyskanie środków finansowych.
 
 
Burmistrz Ryglic
Paweł AugustynGmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).