Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Burmistrz oraz Rada Miejska w Ryglicach wspierają przedsiębiorców

29 kwietnia, 2020
Burmistrz oraz Rada Miejska w Ryglicach wspierają przedsiębiorców

 

 

Na poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Ryglicach na wniosek Burmistrza zostały podjęte ważne uchwały, które będą wspierać przedsiębiorców z terenu gminy Ryglice w trudnym okresie pandemii.

 

Zostały podjęte dwie uchwały jedna pozwalająca przedsiębiorcy, który poniósł negatywne skutki ekonomiczne z powodu COVID-19 przedłużyć terminy płatności rat podatku od nieruchomości płatnych w kwietniu, maju i czerwcu 2020 roku, do dnia 30 września 2020 r. a także zwolnić od podatku od nieruchomości za część roku 2020 z gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Druga podjęta uchwała upoważnia burmistrza do umorzenia należności czynszów najmu od lokali użytkowych również za kwiecień, maj i czerwiec.

 

Warunkiem otrzymania pomocy jest złożenie wniosku i udokumentowanie spadku przychodów o 40% w porównaniu do przychodów osiągniętych w tym samym miesiącu w roku 2019 r.

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z uchwałami znajdującymi się w Biuletynie Informacji Publicznej pod linkiem: https://bip.malopolska.pl/umryglice,m,332338,2020.html lub o kontakt z urzędem miejskim w Ryglicach.

 

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

 
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).