Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Budujemy salę sportową w Bistuszowej za 3 238 636,69 zł.

24 kwietnia, 2020

 

W dniu 23.04.2020 r. przekazaliśmy teren pod plac budowy przy Szkole Podstawowej w Bistuszowej na realizację inwestycji „Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Bistuszowej o salę sportową wykonaną w technologii pasywnej”.

 

Całkowity koszt budowy to 3 238 636,69 zł. Uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 70 % wartości inwestycji, w ramach Programu sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edukacja 2019.

 

Szkoła w Bistuszowej nie posiadała sali do ćwiczeń, zajęcia odbywały się w szkole w Ryglicach lub na korytarzu szkoły w Bistuszowej, co znacznie utrudniało prace nauczycieli, a dzieci nie mogły uczęszczać na zajęcie właściwie. Do szkoły w Bistuszowej uczęszcza ok 100 dzieci z miejscowości Uniszowa i Bistuszowa.

 

Termin oddania sali przewidywany jest na wrzesień 2021 r. , wykonawca tj. Przedsiębiorstwo Budowlane IMBUD deklaruje, że w powyższym terminie odda obiekt do użytkowania Stowarzyszeniu, które prowadzi szkołę.

 

Cieszę się, że dzieci będą miały długo oczekiwaną salę sportową. Jest to ostatnia szkoła w Gminie Ryglice, która nie posiadała takiego obiektu.

 

 

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn
Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).