Czwartek, 30 czerwca 2022r. | Imieniny: Emilii, Lucyny

30-lecie Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie

23 maja, 2022

Dnia 22.05.2022 r. odbyło się 30-lecie Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Obchody uroczystości rozpoczęła Msza Św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Po zakończeniu nabożeństwa nastąpił przemarsz zaproszonych gości i Pocztów Sztandarowych z terenu powiatu tarnowskiego na plac przy Komendzie Miejskiej OSP. Podczas apelu wręczono odznaczenia i nominacje.  Podziękowanie dla Burmistrza Ryglic „Za zasługi dla rozwoju ochrony przeciwpożarowej i Państwowej Straży Pożarnej” odebrał Zastępca Burmistrza Pan Krzysztof Kukułka oraz za rozwój i współpracę z jednostkami OSP z terenu Gminy Ryglice.

W ten dzień odbyły się również powiatowe obchody „Dnia Strażaka” oraz poświęcono nowe pojazdy dla jednostek OSP.

Burmistrz Ryglic

Paweł Augustyn

Gmina Ryglice
Ryglice – gmina miejsko-wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim.